Napsali o nás

Naše společná životní cesta nás zavedla i do Centra volného času v Kosticích. Mému synovi byla diagnostikována porucha autistického spektra. Jako matka samoživitelka jsem velice ráda, že dvě nadšené ženy s neskutečnou energií, vytrvalostí a cílevědomým přístupem provozují hipoterapii v Kosticích a já tak nemusím se synem dojíždět na hipoterapii až do Brna. Určitě toto velmi oceňují
i ostatní rodiče ze širokého okolí, protože dojíždět za jakýmikoliv terapiemi potřebnými pro naše děti až do Brna je hodně časově i finančně náročné. Hipoterapie nám dává lidské i osobnostní obohacení. Kůň nám nastavuje pravdivé zrcadlo. Pokud pochopíme, co nám kůň říká a jsme připraveni mu naslouchat, potom můžeme pracovat sami na sobě.

Nejvíc mě hřeje u srdce:

  • když syn od auta běží rovnou k bráně Centra volného času a oba jsme rádi, že můžeme být v přítomnosti koně, protože je to krásné pohlazení na duši,
  • když v obchodě s hračkami syn nesáhne po autíčku, ale po koni s jezdcem,
  • když syn doma chce, abych mu dělala koně, on mohl na mně sedět a řehtat jako kůň.

Ze srdce děkujeme terapeutkám za to, co pro naše děti dělají, za jejich laskavý přístup s nádherným napojením na koně a práci s nimi.

Jana a Kája


Hipoterapie v Centru volného času v Kosticích byla pro syna jednou z nejlépe vybraných volnočasových aktivit vzhledem k jeho diagnóze poruchy autistického spektra s těžkou mentální retardací. Po šesti měsících hipoterapie s Luckou a Justýnou se synovi viditelně zlepšilo držení těla, hrubá motorika, při běhu lépe střídá nohy, začal jezdit na kole, je vnímavější a spokojenější. K holkám cítí důvěru, protože si ho získaly lidským přístupem a respektem, což je pro děti s narušenou komunikací nesmírně důležité. Kurzy jsou vedené odborně, s citem a o koně je prvotřídně postaráno. Nemůžu mluvit jinak, než v superlativech. 

Natália Freira Vieira 

ModroSvet, o.z.

Klikněte a můžete začít psát. Quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit.

Jméno Příjmení

Jméno firmy